Zahrada

1 vchod do domu

Zahrada podle Feng Shui

Feng shui je staré čínské umění života v harmonii s okolím. Učí nás rozeznávat pozitivní a negativní energie a způsoby, jak pozitivní energie posilovat a těm negativním se bránit. To je velmi důležité nejen ve vnitřním prostoru našeho domova, ale také v zahradě, kde si chceme užívat zasloužený odpočinek po pracovním dnu, trávit volné chvíle s dětmi, partnerem nebo přáteli.

bonsaiHarmonický tok energie, zachování soukromí a dostatek prostoru pro rekreaci jsou hlavními kritérii při rozhodování o osazení zahrady. Samozřejmě je ideální, pokud můžete rady Feng shui uplatnit již při zakládání zahrady, ale i když byla vaše zahrada založená již před několika lety, vždy můžete využít blahodárných změn Feng shui ke zlepšení cirkulace energie a podpoře jednotlivých oblastí života.

Vzhledem k tomu, že pravidla Feng shui jsou poměrně složitá, vybrala jsem několik základních tipů, které vám pomohou energii vaší zahrady zlepšit:

plot prorostly stromVelmi obtížné bývá ohraničení proti sousednímu pozemku. Chcete se sice od sousedů oddělit natolik, abyste získali soukromí, ale jistě není vhodné odříznout veškerou komunikaci. Vysoká zeď tedy nepřichází v úvahu. Vhodné jsou například přiměřeně vysoké živé ploty nebo volně vysazené keříky. Můžete využít také nejrůznější popínavé rostliny, kterým plot poskytne oporu.

Pro volnou cirkulaci energie je dobré, ponecháte-li střed zahrady volný, bez stromů, staveb nebo cestiček. Ideální je nechat zde jen louku nebo trávník.

skalkaDovolte vodě, aby vstoupila na vaši zahradu a dodala jí blahodárnou energii. Živá proudící voda dává prostoru svěží a silnou energii, přiláká ptáky a jiná drobná zvířata. V letních vedrech vám voda přinese žádané osvěžení. Navíc potůček nebo jezírko vypadají krásně po celý rok. Pokud nemáte dostatek prostoru, pořiďte si alespoň pítko pro ptáky. Budou ho využívat i ke koupání a vám jejich pozorování přinese mnoho radosti.

zahradni fontana 4 dzbanyVe Feng shui se traduje, že voda znamená hojnost a přináší bohatství, váš užitek z vody v zahradě bude tedy mnohonásobný. Ideálním umístěním je východní, jihovýchodní nebo severní část zahrady, kde je podle Feng shui energie vody v harmonii. Naopak na jihu by vám voda velký prospěch nepřinesla.

Nezapomeňte, že stromy jsou cennými dárci energie. Je třeba vybrat druh, který je svým typem a velikostí vhodný pro vaši zahradu.

strom altan

Při úpravách zahrady zachovejte vždy rovnováhu a vhodné proporce. Stejně tak zachovejte rovnováhu mezi prací na zahradě a klidným užíváním si výsledků vaší práce. Na vhodné místo umístěte lavičku, nebo posezení a užijte si pohled na přírodní scenérii, kterou jste spoluvytvořili. 

1 vchod do domu
bonsai
mozaika kameny
plot prorostly strom
skalka
strom altan
zahradni fontana 4 dzbany

Kontaktaneb kde mě najdete

 

Kontaktní formulář

Informace

Ing. Gabriela Salichová - FENG SHUI
mobil: +420 603 760 094
Karafiátová 6
Opava, 74601

IČ: 04638107
bankovní spojení: 1681682901/5500
email: gabriela@prirozenesily.cz


Mapa