Techniky

1 yinyang

Ve své „FENG-SHUI praxi“ pracuji s Teorií polarity Yinu a Yangu, pěti elementy (dřevo-oheň-země-kov-voda), osmi trigramy, devíti čísly, Teorií barev a Školou tvaru.

Hlavní používané techniky:

  • Technika Ba Gua (8 energetických bran)
  • Technika Ba Zhai (vliv 7 hvězd a 2 strážců v 8 sektorech Ba Gua)
  • Letící hvězda
  • Čtyři pilíře osudu (zpracovávám dle dohody, není součástí standartního projektu)

V rámci těchto technik používám osobní čísla a časové cykly.

2 dum svetove stranyPři své práci analyzuji interiér podle světových stran, školy tvaru – umístění na pozemku, tvar budovy, tvar místností, výhled, vchod. Analyzuji půdorys domu – střed, rozmístění pokojů a jejich interiéru. Všímám si schodů, zrcadel, hran, rozmístění nábytku, šikmin apod. Na základě této analýzy zpracovávám studii.
Do studie zakresluji jednotlivých 9 sektorů (8+střed), jež odpovídají světovým stranám a každá z nich nese určitý typ energie (technika BaGua).
Přes tuto techniku překládám techniku BaZhi, kdy zohledním orientaci domu. Díky tomu sektory získávají další rozměr a dozvídáme se tzv. příznivé a nepříznivé sektory domu.

3 horoskopDůležitá je zde astrologie. Proč? Astrologie mi umožňuje člověka identifikovat prostřednictvím data a hodiny narození, aniž bych jej musela osobně poznat. Díky letící hvězdě zjistím, kde v prostoru je pro konkrétního člověka ideální místo pro odpočinek, kde se mu bude dobře tvořit, jak má být směrován v rámci světových stran apod. Často se stává, že pohled feng shui poradce otevře obyvatelům oči a umožní jim vidět vlastní prostor jinak. Životní události se pak dají do pohybu, a společně se těšíme z pozitivních výsledků. Ve Feng Shui platí, že méně znamená více, tudíž není třeba se obávat z nutnosti přestavby bytu, vyhazování nábytku a podobně, jak si někteří lidé myslívají. Feng shui principy je možno aplikovat na interiér domu, zahradu, firmu či kancelář.

Feng Shui harmonizace je žádoucí jak pro interiéry (rodinné domy, kanceláře, firmy) tak exteriéry (zahrady, předzahrádky, firemní vnitrobloky). Definuji úpravy místností, doporučuji léčebné prostředky a jejich umístění.

4 letici hvezdaVyšší feng shui je třešničkou na dortu a můžeme si jej dovolit, pokud známe i rok, v němž byl dům postaven. Pak na dům můžeme aplikovat i techniku Letící hvězdy, která je právem považovaná za Vysokou školu Feng Shui. Každá budova má tedy svůj „datum narození“ a horoskop. Energie, která v době výstavby domu proudila od hvězd, dala budově do vínku určité vlastnosti a jednotlivé její sektory energeticky předurčila k vhodnosti/nevhodnosti pro dané aktivity. Pokud k tomu přidáme člověka/obyvatele budovy s jeho/jejich vlastním horoskopem, získáme úžasný vhled a můžeme hodnotit jejich vzájemný vztah, potenciál v konkrétních sektorech (napětí či pohodu) zda k sobě pasují či nikoli, jak ne, můžeme současný stav pochválit, doporučit změnu a její způsob, ladit v souvislosti s obdobím.
Věřte, bude vás to bavit.

Podrobnosti o mém studiu a práci se dočtete v záložce „Kontakt / O mě“. Pokud máte zájem o podrobnější informace o průběhu poradenství, nebo si chcete domluvit termín setkání, neváhejte mě kontaktovat e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky +420 603 760 094.

5 elementy