Feng Shui v interiéru

1 zimni chata

Při své práci analyzuji interiér podle světových stran – umístění na pozemku, tvar budovy, tvar místností, výhled, vchod. Analyzuji půdorys domu – střed, rozmístění pokojů a jejich interiéru. Všímám si schodů, zrcadel, hran, rozmístění nábytku, šikmin apod. Na základě této analýzy zpracovávám studii.
Do studie zakresluji 9 jednotlivých sektorů (8+střed), jež odpovídají světovým stranám a každá z nich nese určitý typ energie (technika BaGua).
Přes tuto techniku překládám techniku BaZhi, kdy zohledním orientaci domu. Díky tomu sektory získávají další rozměr a dozvídáme se tzv. příznivé a nepříznivé sektory domu.

2 loznice do zahradyVyšší feng shui je třešničkou na dortu a můžeme si jej dovolit, pokud známe i rok, v němž byl dům postaven. Pak na dům můžeme aplikovat i techniku Letící hvězdy, která je právem považovaná za Vysokou školu Feng Shui. Každá budova má svůj „datum narození“ a horoskop. Energie, která v době výstavby domu proudila od hvězd, dala budově do vínku určité vlastnosti a jednotlivé její sektory energeticky předurčila k vhodnosti/nevhodnosti pro dané aktivity. Pokud k tomu přidáme člověka/obyvatele budovy s jeho/jejich vlastním horoskopem, získáme úžasný vhled a můžeme hodnotit jejich vzájemný vztah, potenciál v konkrétních sektorech (napětí či pohodu) zda k sobě pasují či nikoli, můžeme současný stav pochválit nebo ne, můžeme doporučit změnu a její způsob, ladit v souvislosti s obdobím.
Věřte, bude vás to bavit.

3 loznice jihDůležitá je zde tedy astrologie. Proč?
Astrologie mi umožňuje člověka identifikovat prostřednictvím data a hodiny narození, aniž bych jej musela osobně poznat. Díky letící hvězdě zjistím, kde v prostoru je pro konkrétního člověka ideální místo pro odpočinek, kde se mu bude dobře tvořit, jak má být směrován v rámci světových stran (při spánku, při práci) apod. Často se stává, že pohled feng shui poradce otevře obyvatelům oči a umožní jim vidět vlastní prostor jinak. Životní události se pak dají do pohybu, a společně se těšíme z pozitivních výsledků. Ve Feng Shui platí, že méně znamená více, tudíž není třeba se obávat z nutnosti přestavby bytu, vyhazování nábytku a podobně, jak si někteří lidé myslívají. Feng shui principy je možno aplikovat na interiér domu, zahradu, firmu či kancelář.

Prakticky probíhá feng-shui poradenství následovně:

  1. Kontaktujete mne mailem či telefonicky – probereme, oč se jedná, domluvíme se na návštěvě. Návštěva prostoru je nutná, plánek domu poslat nestačí.
  2. Navštívím prostor, který budeme řešit.  Je třeba mít připraven půdorys domu, který si mohu od vás vzít. Překreslím si jej do počítače a tam pak pro vás budu i zakreslovat a zapisovat vše podstatné. Dále potřebuji znát data narození obyvatel interiéru a také rok, kdy byla nemovitost postavena (tím myslím zastřešena). Neplatí pro zahradu.
  3. Budu pracovat na projektu.
  4. Projekt vám osobně předám, vše vysvětlím. Dostanete jej v tištěné podobě s grafickými schématy, doporučeními a radami.
  5. Pokud vás později napadnou další dotazy, jsem připravena na ně operativně odpovědět, z časových důvodů to však již preferuji e-mailem.

Co je tedy třeba mít připraveno:

  • půdorys domu
  • informaci kdy byl postaven (zastřešen) – rok, ideálně celé datum
  • datumy a hodiny narození obyvatel bytu / kanceláře

Několik stránek z feng shui projektů si můžete prohlédnout zde - projekt1 / projekt2 / projekt3 (dokumenty ve formátu JPG). Záměrně zde nevkládám celé projekty z důvodu ochrany know-how a diskrétnosti.

1 zimni chata
2 loznice do zahrady
3 loznice jih