Fáze Měsíce a změna interiéru

Salichová Gabriela Napsal(a) 

(1 Hlasovat)

Hlavním úkolem Měsíce - jako naší jediné oběžnice - je chránit Zemi před nejrůznějšími tělesy z vesmíru, za což vděčíme jeho gravitaci. Ta má na člověka je zcela prokazatelný vliv. Naše tělo je ze 75 % tvořeno vodou, kterou gravitace Měsíce ovlivňuje. Nejjasnější důkazy nám dává příroda v podobě odlivu a přílivu moře či ženského menstruačního cyklu. Lidé mohou odjakživa pozorovat jeho jednotlivé fáze, a proto se střídání fází Měsíce stalo první časovou jednotkou lidstva. Čtyři základní měsíční fáze se mění v periodě přibližně jednou za 29,5 dne. První fází je NOV, pak přichází PRVNÍ ČTVRT, na přelomu 14. a 15. dne ÚPLNĚK a v závěru POSLEDNÍ ČTVRT. Na základě jejich „koloběhu“ vznikl lunární kalendář.

Fáze Měsíce - jak je využít ve svůj prospěch
Každá fáze Měsíce je svým způsobem výjimečná. Platí, že když vliv Měsíce sílí, mnozí z nás špatně spí, prožíváme intenzivnější emoce, nejsme ve své kůži. Úplněk se podle některých statistik podepisuje na vyšším počtu nehod a má také vliv na vyšší intenzitu při prožívání sexu, jelikož orgány celého těla jsou pod vlivem úplňku prokrvenější. Měsíc zkrátka působí na každého z nás.
Ti, kteří podle Měsíce žijí, přísahají, že se podle Měsíce dá krásně hubnout a detoxikovat tělo, ale také ujasnit si své životní postoje, upevnit svou pozici či vylepšit prostředí.
Při ÚPLŇKU je třeba ujasnit si co chcete ve svém životě změnit a stanovit si jasné cíle. Následujících 14 dní je pro jejich plnění zcela zásadní. Skoncujte se vším, čeho se chcete zbavit. Pokud například uvažujete o změně svého bytu či kanceláře, je tato doba výborná pro úklid, třídění, darování věcí.

Jakmile přijde NOV, je vhodné realizovat vše nové. Přibývající měsíc posiluje vaše přání a pomáhá ubírat se směrem, který jste zvolili. Je to tedy doba vhodná pro úpravu interiéru, nákup nových věcí a nové nápady.
Pokud tedy zvažujete přeměnu interiéru, do 8. března stihněte uklidit a zrekapitulovat a od 9. března (NOV) realizujte a plňte si nová přání!

A zase bude o něco lépe! :-)


Nestihli jste? Budou i další příležitosti:
23. 3. 2016 = úplněk
7. 4. = nov
22. 4. = úplněk
6. 5. = nov
21. 5. = úplněk
a další najdete na internetu, třeba na http://kalendar.beda.cz/mesicni-faze-v-roce 

Více z této kategorie: « Barevnost v ložnici dle feng shui

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.