Barevnost v ložnici dle feng shui

Salichová Gabriela Napsal(a) 

(1 Hlasovat)

Cítíte se ve své ložnici dobře? Máte ji rádi? Pojďme se na ni dnes podívat pohledem feng shui a posoudit její barevnost.

Barevnost ve vaší ložnici má na pohodu spánku podstatný vliv. To, do jakého prostředí uleháte, ovlivňuje vaše večerní zklidnění více, než si myslíte. Dle učení Feng shui by vaše ložnice měla být laděna do světlých barev těla a země, ideálně tedy od světle béžových, přes oranžovou, broskvovou až po odstíny tmavší hnědé. To jsou barvy, které podtrhují účel ložnice, dávají nám pocit bezpečí a lidská duše se tak podvědomě vrací do tepla a klidu matčina lůna. Platí totiž pravidlo, že čím barevnější pokoj, tím více nás nutí tvořit a přemýšlet. A to v ložnici nechceme, že?

Pokud se vám ale tělové odstíny nelíbí, nabízím ještě další tip pro výběr vhodné barvy. Otevřete svou skříň s oblečením a zhodnoťte, která světlá barva se v ní opakuje nejčastěji. Tu pak v ložnici použijte jako hlavní barvu pro velké plochy. Ideální je zrovna do této barvy ladit povlečení, které se vašeho těla bude dotýkat stejně, jako oblečení.

Co ještě je pro pohodu v ložnici důležité kromě barev? O tom se dozvíte v dalších článcích, už dnes se ale můžete zamyslet:

  • Žádný prach a hromadění
  • Čerstvý vzduch
  • Světlo
  • Solná lampa
  • Umístění postelí
  • Hrany, rohy, zrcadla

Pokud se rozhodnete pracovat s feng shui skutečně na profesionální úrovni a budete chtít poznat vaši ložnici co nejlépe, kontaktujte feng shui poradce. Ten vaši ložnici energeticky zmapuje, zanalyzuje ji po stránce umístění v domě, posoudí umístění postelí v prostoru a další faktory. Dostane se vám doporučení vhodného směru pro spaní, probere s vámi i kvalitu vašeho spánku a možné nápravy.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.