Moje články (4)  

Moje články

Fáze Měsíce a změna interiéru

Salichová Gabriela by

Hlavním úkolem Měsíce - jako naší jediné oběžnice - je chránit Zemi před nejrůznějšími tělesy z vesmíru, za což vděčíme jeho gravitaci. Ta má na člověka je zcela prokazatelný vliv. Naše tělo je ze 75 % tvořeno vodou, kterou gravitace Měsíce ovlivňuje. Nejjasnější důkazy nám dává příroda v podobě odlivu a přílivu moře či ženského menstruačního cyklu. Lidé mohou odjakživa pozorovat jeho jednotlivé fáze, a proto se střídání fází Měsíce stalo první časovou jednotkou lidstva. Čtyři základní měsíční fáze se mění v periodě přibližně jednou za 29,5 dne. První fází je NOV, pak přichází PRVNÍ ČTVRT, na přelomu 14. a 15. dne ÚPLNĚK a v závěru POSLEDNÍ ČTVRT. Na základě jejich „koloběhu“ vznikl lunární kalendář.

Fáze Měsíce - jak je využít ve svůj prospěch
Každá fáze Měsíce je svým způsobem výjimečná. Platí, že když vliv Měsíce sílí, mnozí z nás špatně spí, prožíváme intenzivnější emoce, nejsme ve své kůži. Úplněk se podle některých statistik podepisuje na vyšším počtu nehod a má také vliv na vyšší intenzitu při prožívání sexu, jelikož orgány celého těla jsou pod vlivem úplňku prokrvenější. Měsíc zkrátka působí na každého z nás.
Ti, kteří podle Měsíce žijí, přísahají, že se podle Měsíce dá krásně hubnout a detoxikovat tělo, ale také ujasnit si své životní postoje, upevnit svou pozici či vylepšit prostředí.
Při ÚPLŇKU je třeba ujasnit si co chcete ve svém životě změnit a stanovit si jasné cíle. Následujících 14 dní je pro jejich plnění zcela zásadní. Skoncujte se vším, čeho se chcete zbavit. Pokud například uvažujete o změně svého bytu či kanceláře, je tato doba výborná pro úklid, třídění, darování věcí.

Jakmile přijde NOV, je vhodné realizovat vše nové. Přibývající měsíc posiluje vaše přání a pomáhá ubírat se směrem, který jste zvolili. Je to tedy doba vhodná pro úpravu interiéru, nákup nových věcí a nové nápady.
Pokud tedy zvažujete přeměnu interiéru, do 8. března stihněte uklidit a zrekapitulovat a od 9. března (NOV) realizujte a plňte si nová přání!

A zase bude o něco lépe! :-)


Nestihli jste? Budou i další příležitosti:
23. 3. 2016 = úplněk
7. 4. = nov
22. 4. = úplněk
6. 5. = nov
21. 5. = úplněk
a další najdete na internetu, třeba na http://kalendar.beda.cz/mesicni-faze-v-roce 

Barevnost v ložnici dle feng shui

Salichová Gabriela by

Cítíte se ve své ložnici dobře? Máte ji rádi? Pojďme se na ni dnes podívat pohledem feng shui a posoudit její barevnost.

Barevnost ve vaší ložnici má na pohodu spánku podstatný vliv. To, do jakého prostředí uleháte, ovlivňuje vaše večerní zklidnění více, než si myslíte. Dle učení Feng shui by vaše ložnice měla být laděna do světlých barev těla a země, ideálně tedy od světle béžových, přes oranžovou, broskvovou až po odstíny tmavší hnědé. To jsou barvy, které podtrhují účel ložnice, dávají nám pocit bezpečí a lidská duše se tak podvědomě vrací do tepla a klidu matčina lůna. Platí totiž pravidlo, že čím barevnější pokoj, tím více nás nutí tvořit a přemýšlet. A to v ložnici nechceme, že?

Pokud se vám ale tělové odstíny nelíbí, nabízím ještě další tip pro výběr vhodné barvy. Otevřete svou skříň s oblečením a zhodnoťte, která světlá barva se v ní opakuje nejčastěji. Tu pak v ložnici použijte jako hlavní barvu pro velké plochy. Ideální je zrovna do této barvy ladit povlečení, které se vašeho těla bude dotýkat stejně, jako oblečení.

Co ještě je pro pohodu v ložnici důležité kromě barev? O tom se dozvíte v dalších článcích, už dnes se ale můžete zamyslet:

  • Žádný prach a hromadění
  • Čerstvý vzduch
  • Světlo
  • Solná lampa
  • Umístění postelí
  • Hrany, rohy, zrcadla

Pokud se rozhodnete pracovat s feng shui skutečně na profesionální úrovni a budete chtít poznat vaši ložnici co nejlépe, kontaktujte feng shui poradce. Ten vaši ložnici energeticky zmapuje, zanalyzuje ji po stránce umístění v domě, posoudí umístění postelí v prostoru a další faktory. Dostane se vám doporučení vhodného směru pro spaní, probere s vámi i kvalitu vašeho spánku a možné nápravy.

Čtyři pilíře osudu

Salichová Gabriela by

 

Chcete vědět jaký je váš šťastný prvek, jakými barvami se obklopit, do jakých barev se oblékat, jakým směrem spát a tvořit, nač si dát v životě pozor, co očekáváte od svého partnera i dětí?
To i mnohé další se dozvíte ze svého astrologického rozboru ČTYŘI PILÍŘE OSUDU.

Čínská astrologie u každého konkrétního člověka pracuje se čtyřmi osobními zvířaty a s pěti prvky. Každý máme svá zvířata - zvíře hodiny, dne, měsíce a roku narození. Stejně tak máme i svůj osobní prvek. Osobním prvkem může být oheň, země, kov, voda nebo dřevo.
Astrologická zvířata nejenom představují charakterové vlastnosti konkrétního člověka, ale i popisují úspěšná a méně úspěšná životní období. Dokáží trefně vysvětlit, proč některé vztahy mezi lidmi fungují a jiné ne. Stejně tak poukazují na to, co k sobě některé lidi přitahuje a jiné odpuzuje.

Vaše osobní 4 pilíře osudu
Nabízím Vám možnost zpracovat váš osobní rozbor na základě hodiny, dne, měsíce a roku narození. Rozbor je založen na analýze osmi prvků, které se podle narození vypočítají. Tato metoda (stejně jako feng-shui nebo čínská medicína) pracuje s pěti prvky: oheň, země, kov, voda, dřevo. Spolu s prvky se při této metodě pracuje se čtyřmi osobními zvířaty, jež se určují podle taoistické astrologie (zvíře hodiny, dne, měsíce a roku narození).
Klíčovou roli v tomto rozboru hraje tzv. "osobní a šťastný prvek“. Tento pojem se často chybně zaměňuje s prvkem roku narození. Znalost svého osobního prvku pomáhá v mnoha otázkách od zásadních, například jak posílit a zlepšit zdraví, výběr povolání, mezilidské vztahy, tak i v běžných otázkách, například výběr barev oblečení a doplňků, způsobu relaxace, zařizování interiéru, volba osobních symbolů atd.

„Čtyři sloupy osudu“ (sloupy či pilíře) je metoda patřící k prastarým věšteckým technikám. S její pomocí lze odhalit, kdy nás očekává úspěšné a neúspěšné období života a mnoho dalších zajímavých skutečností. Ovšem věštecké praktiky zaměřené na budoucnost jsou často velmi složité a ne vždy stoprocentní. Proto ve svých rozborech více pozornosti věnuji individuální osobnosti (charakterové vlastnosti, vlohy a talenty), doporučení k prostředí (barvy, materiály, symboly) a zdraví (čeho se vyvarovat, na co dát pozor, vhodná strava).

Cena rozboru (3 stránky textu, formát A4) – 1.000,- Kč. Zaváděcí cena leden 2016 = 500 Kč

Pokud analyzuji celou rodinu, charakterizuji i jejich očekávání vůči sobě navzájem. Určuji šťastný prvek, radím v rámci období (vliv ročního zvířete atd.). Tzn. jde i o doporučení barvy v pokoji, v oblékání, ideální směry, ladění vstupu atd.

Solná lampa

Salichová Gabriela by

Počítač, televize či lednička jsou dnes už nepostradatelnou součástí snad každé domácnosti. Elektrospotřebiče a prakticky všechna elektrická zařízení v domácnostech i ve firmách však produkují škodlivé pozitivní ionty známé jako elektrický smog. Toto nezdravé prostředí lze vylepšit přírodními ionizátory vzduchu, které do ovzduší dodají potřebné záporné ionty. Mezi nejúčinnější přírodní ionizátory patří SOLNÉ LAMPY.

Solné lampy jsou vyrobené ze solných krystalů. Sůl zlepšuje ionizaci vzduchu díky svým fyzikálním a chemickým vlastnostem sama o sobě, účinek ionizace se ale ještě více podpoří a zvýší jejím zahřátím. Solné krystaly, díky kterým mají solné lampy rozličné podoby, jsou až 250 miliónů let staré! a obsahují i řadu dalších minerálů. Tyto minerály pak solným krystalům dodávají nezaměnitelnou červenou nebo oranžovou barvu. Každá lampa je tak díky svému unikátnímu tvaru a barvě naprostým originálem.
Všichni víme, že sůl je nad zlato. Je známá odnepaměti, je součástí těla a člověk má se solí spojeny nejzákladnější rituály - očistu těla, ochranu, bezpečí, harmonie a duchovní spojení. Sůl je jiskrou Země a jedná se o živou látku.

Solné lampy jsou vhodné do bytu i na pracoviště, umístěním do kterékoli místnosti – dětský pokoj, ložnice, pracovna – nejlépe v blízkosti počítače, kuchyň, vstupní hala, obývací pokoj – nejlépe v blízkosti televize, učebny, ordinace, čekárny či pokoji pro nemocné. Nejsou vhodné do venkovního prostoru – balkon či koupelna, neboť voda sůl ničí.

V ložnici se solná lampa postará o spokojený spánek. Zejména lidé, kteří trpí dýchacími potížemi, astmatem či alergií. Pokud jste akutně nemocní, nechte svítit solnou lampu několik hodin před spaním, či během celé noci, ionizační účinek lampy zlepší kvalitu vzduchu. Důležitým efektem je také ochrana před špatnými myšlenkami či těžkou myslí. Solná lampa je strážcem nerušeného hlubokého spánku, napomáhá regeneraci sil. Aktivizuje léčivé sny.

Jak správně vybírat solné lampy? - Kolik prospěšných negativních iontů solná lampa vyzařuje, záleží na její velikosti. Podle odborníků je ideální se při výběru solné lampy řídit velikostí podlahové plochy. Do místnosti o rozloze 5 až 10 m2 je optimální lampa o hmotnosti 1 až 3 kg.

Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS